DAAD Peer Support Hub

Проєкт DAAD Peer Support Hub – це ініціатива, спрямована на підтримку та посилення інституційної спроможності ХНЕУ ім. С. Кузнеця в контексті впровадження Болонського процесу. Проект реалізується за фінансової підтримки Німецької служби академічних обмінів (DAAD) та в рамках програми Erasmus+.

В рамках проекту DAAD Peer Support Hub для ХНЕУ ім. С. Кузнеця визначено три основні напрямки роботи:
  1. Забезпечення якості освіти:
  • Надання експертної допомоги та консультацій з питань розробки та вдосконалення системи внутрішнього забезпечення якості освіти;
    Сприяння впровадженню європейських стандартів та принципів забезпечення якості освіти;
    Проведення моніторингу та оцінювання якості освіти.
  • Очікувані результати:
    • Вдосконалення системи внутрішнього забезпечення якості освіти ХНЕУ ім. С. Кузнеця.
  1. Інноваційні підходи до навчання та викладання:
  • Надання експертної допомоги та консультацій з питань впровадження інноваційних методів викладання та навчання;
  • Сприяння використанню цифрових технологій у навчальному процесі;
  • Підвищення кваліфікації викладачів з питань розробки та застосування інноваційних методів викладання;
    • Підвищення якості навчального процесу ХНЕУ ім. С. Кузнеця;
    • Збільшення залученості студентів до навчання;
    • Покращення підготовки випускників ХНЕУ ім. С. Кузнеця до роботи в умовах динамічно мінливого світу.

1. Мобільність та інтернаціоналізація:
  • Надання експертної допомоги та консультацій з питань розвитку міжнародної мобільності студентів та викладачів;
    Сприяння участі ХНЕУ ім. С. Кузнеця в міжнародних проектах та програмах;
    Розширення мережі міжнародних партнерів ХНЕУ ім. С. Кузнеця.
  • Очікувані результати:
    • Збільшення кількості студентів та викладачів ХНЕУ ім. С. Кузнеця, які беруть участь у програмах міжнародної мобільності;
    • Покращення іміджу ХНЕУ ім. С. Кузнеця на міжнародній арені;
    • Зміцнення зв’язків ХНЕУ ім. С. Кузнеця з провідними університетами світу.
Основні завдання, поставені перед ХНЕУ ім. С. Кузнеця:
  1. Розробка та впровадження політики ХНЕУ ім. С. Кузнеця щодо розвитку системи забезпечення якості
  2. Розробка стратегії видимості Університету , з метою привернення уваги на позиції ХНЕУ ім. С. Кузнеця в міжнародних рейтингах (включаючи KPI)
  3. Розробка та проведення опитування щодо культури забезпечення якості
  4. Розробка політики інтернаціоналізації та мобільності ХНЕУ ім. С. Кузнеця.

Реалізація проекту DAAD Peer Support Hub сприятиме модернізації системи освіти ХНЕУ ім. С. Кузнеця, підвищенню її якості та конкурентоспроможності на міжнародному ринку освітніх послуг.

Експерти проекту:
  • Доктор Олена Істілеулова, стипендіат Фулбрайта (BLS, 2000-2001), випускник дослідницьких проектів Оксфордського університету (Велика Британія)/Linacre College (2001) та Міжнародної політики Fellow/CEU (2003-2005). Олена працювала на керівних посадах в ООН (ПРООН, ФАО) та проектах ЄС (Тасіс, Темпус). Має докторську ступінь за дисертацію з розробленою теорією глобальної акредитації в 2018 році в Школі економіки та бізнесу (AACSB-EQUIS-AMBA). Менеджер проекту FIBAA (Бонн).
  • Професор Тетяна Волкова. Школа бізнесу та фінансів, Рига, Латвія, член Ради вищої освіти Латвії та Ради Асоціації професорів (Латвія), голова Комісії з якості навчання (Латвія), міжнародний експерт IEP EUA, ENQA та DAAD. Виконувала обов’язки члена Швейцарської ради з акредитації (2015-2022), Президента Конференції ректорів Латвії (2004 – 2011), члена Європейської ради асоціації університетів (EUA), Голова розширеного наглядового комітету, член IEP, EUA, ректор Школи бізнесу та фінансів бакалавра (2004 – 2011) (Латвія).

Результати проєкту

Project outcomes final presentation

Політика інтернаціоналізації ХНЕУ ім. С. Кузнеця

Політика мобільності ХНЕУ ім. С. Кузнеця