Щорічні стипендії
Goerdeler-Kolleg
BAYHOST
Copernicus e.V.
“Долаючи кордони”
High Level Experts Programm HLEP
Міжнародна парламентська стипендія IPS
Парламентська практика в Україні (конкурс для заявників з Німеччини)
https://kiew.diplo.de/ua-uk/themen/weitere-themen/-/1337576
Німецький федеральний фонд довкілля (DBU) розширює програму стипендій
Наукове стажування в Німеччині в галузі довкілля та охорони природи доступне також для кандидатів з України.
https://kiew.diplo.de/ua-uk/themen/weitere-themen/-/1349738
Німецька служба академічних обмінів
https://www.daad-ukraine.org/uk/
Підготовка фахівців і керівників з питань сталого розвитку
Німецька служба академічних обмінів (DAAD) пропонує в рамках програми EPOS (курси післядипломної освіти з тематики розвитку) декілька курсів для випускників вишів 2021/2022 року зі спеціальним напрямком «сталий розвиток».
https://kiew.diplo.de/ua-uk/themen/weitere-themen/-/2257112
Стипендіальна програма німецької економіки для України
Стипендіальна програма німецької економіки для України щороку запрошує студентів та молодих спеціалістів для проходження практики у Німеччині.
Стипендіальна програма, яка фінансується Федеральним урядом Німеччини, надає можливість студентам (після другого курсу) та випускникам вузів (з досвідом роботи чи без) з України пройти кількамісячну практику в німецьких компаніях.
Подальша інформація:
International Postgraduate Training Courses on Environment Management in Germany:
https://kiew.diplo.de/ua-uk/themen/weitere-themen/-/1789888
Навчально-тренувальна програма для державних службовців Уряду України
Ціль програми полягає в підвищенні кваліфікації українських управлінців з низки важливих напрямків. Таким чином робиться вагомий внесок до підтримки роботи українського Уряду та його реформ у ході асоціації з ЕС. Це, у свою чергу, зміцнює міжнародну співпрацю на урядовому рівні з Німеччиною та Європою.
У програмі щороку беруть участь 15 державних службовців Уряду України. Це представники Секретаріату Кабінету Міністрів, Адміністрації Президента України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Міністерства фінансів, Міністерства аграрної політики та продовольства, Міністерства енергетики та вугільної промисловості й Міністерства регіонального розвитку. Вони зокрема уповноважені займатися співробітництвом з Німеччиною та ЄС, а також реалізацією Угоди про асоціацію й готують документи для ухвалення рішень уряду.
Впродовж 8 місяців в Україні пропонуються шість дводенних інтерактивних тренінгів із вдосконалення компетенцій, і однотижнева навчальна поїздка до Берліна. Впродовж програми у Берліні учасники знайомляться з устроєм німецького уряду та суспільства, з німецьким та європейським досвідом, насамперед в контексті ЄС, а також налагоджують контакти з німецькими урядовцями. Програма передбачає зустрічі з державними службовцями ключових інституцій Німеччини як на теми загального характеру так і щодо конкретних побажань та професійних інтересів учасників. Більше інформації на сайті:
Програма Федерального міністерства економіки та енергетики для менеджерів „Fit for Partnership with Germany“
Програма «Fit for Partnership with Germany» (Готуємося до співпраці з Німеччиною) спрямована на стимулювання розвитку українського бізнесу, економічне співробітництво між Україною та Німеччиною, соціально-економічний розвиток регіонів та сприяє:
- виходу українських підприємств на міжнародні ринки;
- підвищенню конкурентоспроможності українських підприємців;
- вдосконаленню компетенцій українських менеджерів у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Цільовою аудиторією є представники українських підприємств, для яких організовується чотиритижнева програма в Німеччині, де вони отримують можливість:
- ознайомитися з Німеччиною як економічним партнером на її території та побачити німецькі компанії зсередини
- встановити контакти з німецькими компаніями і знайти надійних партнерів
- набути інформацію про можливості збуту своєї продукції в Німеччині
- безпосередньо ознайомитися з обладнанням, матеріалами і технологіями німецьких компаній та придбати необхідне
- набути міжкультурні управлінські компетенції, що допомагають налагодити співпрацю з німецькими компаніями
- набути практичного досвіду ведення переговорів з потенційними німецькими партнерами
- стати частиною міжнародної бізнес-спільноти з ексклюзивним виходом на випускників з 19 країн- партнерів Програми різних сфер діяльності (більше 13.000).
Більше іноформації на сайті:
Перспективи
«Перспективи» – програма підвищення кваліфікації головних редакторів, молодих та досвідчених журналістів.
Детальніше на http://www.perspektivy.media/
Молоді люди з Німеччини знову отримують можливість пройти стажування у Верховній Раді України
Першого березня троє молодих випускників вищих навчальних закладів з Німеччини розпочали стажування у Верховній Раді України. Програма була ініційована Посольством Німеччини, Апаратом Верховної Ради України та ГО „Ліга інтернів“ і стартувала минулого року вперше. Віктор Берґ, Тоні Міхель та Зебастіан Ільтцен, які пройшли конкурсний відбір на участь у Програмі, протягом п’яти місяців працюватимуть у секретаріатах комітетів та управліннях Апарату Верховної Ради України.
Перед початком стажування молоді люди мали можливість освіжити свої знання української мови завдяки двотижневому інтенсивному мовному курсу. Стажери з Німеччини також братимуть участь у програмі для українських інтернів, яка організовується ГО „Ліга інтернів“ та передбачає низку культурних заходів, а також зустрічі у форматі дискусій з українськими політиками, журналістами і представниками громадянського суспільства.
Ми дякуємо Апарату Верховної Ради за надану для молодих німців можливість, пройти стажування в українському парламенті, а також за гарну співпрацю. Особливу подяку висловлюємо спонсорам Програми – німецьким компаніям „METRO“ та „SIEMENS“ – за фінансову підтримку та Німецькій службі академічних обмінів (DAAD) за популяризацію Програми в Німеччині і допомогу у відборі кандидатів.