Дорожня карта кар’єрного розвитку жінок-лідерів у вищій освіті в Україні

ТИП ПРОЕКТУ:  проєкт у сфері гендерної рівності в рамках ініціативи Going Global Partnerships від Британської Ради

СТРОКИ ВИКОНАННЯ: 1 січня2024 – 31 грудня 2024

ІНОЗЕМНІ ПАРТНЕРИ
  • Університет Бедфордширу (University of Bedfordshire Лутон, Велика Британія) – координатор проєкту
ПАРТНЕРИ З УКРАЇНИ
  • Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця – координатор проєкту;
  • Українська інженерно-педагогічна академія – асоційований партнер;
  • Громадська організація «Інноваційна генерація» – асоційований партнер.
РЕЗЮМЕ ПРОЄКТУ

Проєкт з розширення можливостей жінок-лідерів системи вищої освіти «A Career Roadmap for Women’s Leadership in Higher Education in Ukraine» («Дорожня карта кар’єрного розвитку жінок-лідерів у вищій освіті в Україні») за підтримки Британської ради, українським координатором якого є Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця, – це проєкт, спрямований на створення більш міцної, більш інклюзивної, міжнародної системи вищої освіти, технічної, професійної освіти та навчання. Програма Британської Ради підтримує партнерство між університетами, коледжами, розробниками освітньої політики, організаціями громадянського суспільства та партнерами у Великої Британії та в усьому світі. В рамках реалізації проєкту планується побудова відносин та поширення передової практики з міжнародними партнерами, щоб допомогти закладам вищої освіти та неприбутковим науковим організаціям у Великій Британії та Україні розпочати системні зміни щодо подолання проблеми недостатнього представництва жінок на керівних посадах у вищій освіті.

МЕТА ПРОЄКТУ

Визначити бар’єри і виклики, з якими стикаються жінки-лідери у вищих навчальних закладах в Україні та Великій Британії, а також сприяти розбудові потенціалу вищих навчальних закладів в Україні та розширенню можливостей для жінок-науковців і жінок-лідерів у вищій освіті шляхом розроблення кар’єрної дорожньої карти «Жінки-лідери у вищій освіті» з урахуванням гендерних аспектів, культурного та соціально-політичного контексту України, предметних напрямків досліджень.

ЦІЛІ ПРОЄКТУ
  • виявити бар’єри і виклики, з якими стикаються жінки-лідери у закладах вищої освіти в Україні та Великій Британії;
  • сприяти розбудові потенціалу жіночого лідерства у ЗВО України;
  • розширити можливості для жінок-науковців і жінок-лідерів у вищій освіті.

Координатор проєкту в ХНЕУ ім. С. Кузнеця – доцент кафедри міжнародних економічних відносин Олена ЯРМОШ.