Меню
company logo
ХНЕУ ім. С. Кузнеця

Міжнародні асоціації

Визнанням досягнень ХНЕУ ім. С. Кузнеця з боку світового університетського співтовариства є включення університету до міжнародних академічних об’єднань та асоціацій. ХНЕУ ім. С. Кузнеця активно розвиває та розширює співпрацю з міжнародними асоціаціями університетів, що об’єднують вищі навчальні заклади Європи, Африки, Арабського світу, Південно-Східної Азії, Карибських островів.
Співпраця з міжнародними організаціями відкриває широкі можливості для кооперації з закордонними партнерами в освітній, інноваційній та дослідницькій діяльності та надає наступні переваги та перспективи розвитку для університету:
– зміцнення міжнародного іміджу ХНЕУ ім. С. Кузнеця;
– підвищення позицій університету в міжнародних рейтингах;
– організація спільних навчальних програм та науково-дослідних проектів;
– залучення інформаційних дослідницьких ресурсів;
– впровадження сучасних інформаційних технологій;
– опанування нових компетентностей фахівців;
– академічні обміни студентами, аспірантами і викладачами;
– підтримка зв’язків з провідними університетами світу;
– участь у про¬ектах культурного спрямування.
Зараз ХНЕУ ім. С. Кузнеця має понад 100 угод про співпрацю з закордонними ВНЗ, що охоплюють наукову, навчальну, інформаційну, культурну та іміджеву сфери співробітництва.
У 2004 році з ініціативи голови Наглядової Ради організації Великої Хартії Університетів – Magna Charta Universitatum професора Ф. Роверси-Монако ХНЕУ було запрошено підписати цю хартію і приєднатися до більш ніж 500 університетів світу, що розділяють принципи цього документа. Урочиста церемонія підписання Хартії відбулась 18 вересня 2004р. в м. Болонья (Італія). Приєднання до Magna Charta Universitatum ознаменувало входження ХНЕУ до світової університетської спільноти.
2008 року ХНЕУ став офіційним членом Асоціації Економічних університетів Східної Європи та Чорноморського регіону (ASECU), що об’єднує 45 університетів з країн Південної та Східної Європи та Балкан.
2009 року ХНЕУ було прийнято до складу Європейської Асоціації університетів (EUA) – об’єднання більш ніж 800 освітніх інституцій з 46 країн, що надає широкі можливості для кооперації в галузях освіти, інновацій, дослідницької діяльності.
В вересні 2009 року ХНЕУ було прийнято в члени Асоціації франкомовних університетів світу (AUF), що об’єднує 667 навчальних закладів Центральної та Східної Європи, Африки, Арабського світу, Південно-Східної Азії, Карибських островів та є безпосереднім оператором франкомовної спільноти в системі вищої освіти і наукових досліджень.
В 2013 році ХНЕУ став асоційованим членом AUF, а з 2014 року протягом двох каденцій ректор Володимир Пономаренко був членом експертної ради AUF d’ECO. Діяльність ХНЕУ в складі УАФ була високо оцінена університетами-партнерами і ректор В. С. Пономаренко став єдиним представником України в серед експертів проектів УАФ та у складі одного з її керівних органів — Асоційованої ради з мандатом до 2017 р.
В 2012 році ХНЕУ дістав членства в Організації економічного співробітництва та розвитку – OECD, в 2013 – в Міжнародній асоціації шкіл та інститутів адміністрування (IASIA), а з 2014 року співпрацює з Європейським дослідним центром з інформаційних систем (ERCIS)

Асоціація європейських університетів (EUA)

Детальніше

Асоціація економічних університетів південно-східної Європи та Чорно-морського регіону (ASECU)

Детальніше

Асоціація франкофонних університетів (AUF)

Детальніше

Організація економічної співпраці та розвитку (OESD)

Детальніше

Міжнародний інститут адміністративних наук і Міжнародна асоціація шкіл та інститутів публічного адміністрування

Детальніше

Європейський дослідний центр з інформаційних систем

Детальніше

Асоціація Європейських прикордонних регіонів (AEBR)

Детальніше