15 травня 2021 року в Україні відзначили День Європи – як день спільних цінностей та спільної історії всіх націй континенту.

Це свято відзначається в нашій країні на державному рівні з 2003 року згідно з Указом Президента “Про День Європи”.

📍18 травня 2021 року до святкування Дня Європи Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця спільно з Інформаційним Центром Європейского Союзу в ХНЕУ ім. С. Кузнеця за підтримки проєкту Представництва ЄС “Інформаційна підтримка мереж ЄС в Україні”, Національного Еразмус+ офісу України та Департаменту освіти та науки Харківської обласної державної адміністрації провели онлайн круглий стіл «Україна – Європа: разом у майбуття»

Під час виступів та дискусії були розглянуті важливі питання співпраці України та ЄС, перспективи на майбутнє, приклади успішного досвіду подолання наслідків впливу пандемії COVID-19 та розвитку співпраці українських ЗВО з університетами Європи та світу.

▪️Вітальне слово проголосив Ректор ХНЕУ ім. С. Кузнеця Володимир ПОНОМАРЕНКО. Він підкреслив спрямованість діяльності ХНЕУ ім. Семена Кузнеця на інтеграцію в міжнародний освітянський простір, що відповідає принципам стратегії розвитку університету та загальним принципам Magna Charta Universitatum Europearum, підписантом якої є ХНЕУ ім. С. Кузнеця, надав приклади успішної реалізації міжнародних програм та проектів для студентів та викладачів ХНЕУ ім. С. Кузнеця, сформулював плани розвитку міжнародної діяльності

▪️Вітальне слово проголосила Радниця з питань преси та інформації Представництва ЄС в Україні Вікторія ДАВИДОВА. Вона розповіла про тиждень святкування Днів Європи в Україні в 2021 році. Пані Вікторія окреслила європейські цінності та реформи, яким чином Україна планує інтегруватися з ЄС, наголосила про важливість обміну досвідом і інформацією, та необхідність спільного подолання проблем та викликів сучасності. Представила європейські програми і проекти, які активно діють в Україні.

▪️Заступник директора Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації – начальник управління науки, вищої, професійної освіти та кадрового забезпечення Володимир ІГНАТЬЄВ привітав усіх учасників з Днем Європи, та проведенням круглого столу з цієї нагоди. Він представив результати міжнародної діяльності Харківської області: Центри міжнародного співробітництва в ЗВО Харкова та області докладають максимальних зусиль для забезпечення якості освіти, розвитку матеріально-технічної бази та інформаційного забезпечення можливостей участі в міжнародних програмах та проектах.

▪️Денис ЧЕРНІКОВ – експерт з питань євроінтеграції, менеджер проєкту «Інформаційна підтримка МЕРЕЖ ЄС в Україні» розкрив питання досвіду співробітництва України та ЄС, проаналізував ситуацію на ринку праці, та найбільш затребувані сучасні навички, за результатами проведення Днів кар’єри ЄС в Україні. Розповів про пріоритети ЄС, оголошені на 2021-2027 рік, про нові програми та перспективи на майбутнє.

▪️Катерина ЖДАНОВА – представник Національного Erasmus+ офісу в Україні розповіла про нові програми академічної мобільності Erasmus + та про відкриті можливості для студентів, викладачів та ЗВО.

▪️Професор Олена РАЄВНЄВА – керівник Словацько-української програми 2-х дипломів “Бізнес-аналітика та інформаційні системи в підприємництві” розповіли про успішну реалізацію та плани розвитку програми, про активну участь студентів ХНЕУ ім. С. Кузнеця в цьому проєкті.Мар’ян КОВАЧ – директор офісу міжнародного співробітництва, ERASMUS+ координатор Школи економіки та менеджменту в публічному адмініструванні в Братиславі розповів про можливості та перспективи участі в спільних програмах навчання в Словаччині.

🎓До круглого столу приєднались студенти та викладачі, які навчалися та продовжують навчання за програмами академічної мобільності та двох дипломів в університетах-партнерах ХНЕУ ім. С. Кузнеця в Австрії, Німеччині, Румунії, Словаччини, Франції, Польщі.

🏫Студенти поділилися враженнями від організації навчального процесу в країнах Європи, та зауважили, що в нашому університеті застосовуються ті ж самі технології дистанційної та оффлайн освіти, а якість навчання повністю відповідає європейським стандартам.

▪️Проректор з наукової роботи та міжнародного співробітництва ХНЕУ ім. С. Кузнеця Володимир ЄРМАЧЕНКО розпочав дискусію між присутніми студентами та спікерами круглого столу.

▪️Модератором круглого столу виступила Юлія ДОБРОСКОК, начальник відділу міжнародних зв’язків ХНЕУ ім. С. Кузнеця, створивши атмосферу відкритого діалогу та спілкування.